Objevte s námi kouzlo knih

1
297 

Na konci kolejí

Jedna z nejlepších knih o holocaustu v posledních letech

Mladý Jacob Kagan uprchne ze země a skončí v nizozemském uprchlickém táboře Westerbork. Nyní má jediný cíl — vyhnout se za každou cenu místu na obávaném seznamu transportů. Jak daleko je ochoten zajít, aby ochránil svou rodinu a přátele?

Podle příběhů skutečných lidí

Tištěná kniha

374 

Využijte 20% slevu

Ihned k odeslání

E-kniha

297 

IHNED KE STAŽENÍ
PDF, EPUB, MOBI

Jak se může celý život člověka zcela změnit během několika dní?!!!
Reitův román vypráví příběh mladého žida, který se ocitl na ve špatné kapitole dějin. Opouští vše známé a se svými nejbližšími prchá z Berlína… Jen aby byl poslán rovnou do tranzitního tábora v Nizozemsku.
Kniha je napsána čtivým stylem a pohltí vás od začátku do konce. Nejenže se dozvíte některá méně známá fakta. Také budete doufat, že Jacob přežije celou tu noční můru, ve které se ocitl

Kniha „Na konci kolejí“ vychází ze skutečných událostí a je spásným příběhem o bezpodmínečné loajalitě a vůli přežít navzdory nemožnému.

Další kniha od Michaela Reita

Příběh Varšavy

Poznejte silný příběh lásky, odvahy a odolnosti tváří v tvář nepředstavitelnému zlu za druhé světové války.

O knize

Berlín, 1938.

Německo je děsivé místo.

Když začnou při nočních nájezdech mizet lidé, mladý Jacob Kagan uprchne ze země a skončí v nizozemském uprchlickém táboře Westerbork. Nacistům se však nemůže vyhýbat moc dlouho. Poté, co Nizozemsko padne do rukou německé válečné mašinérie, se Westerbork promění v tranzitní tábor, z něhož každý týden vyjíždějí vlaky do východních koncentračních táborů.

Kniha je jednou z nejlepších knih o druhé světové válce a holocaustu, které jsem za dlouhou dobu četl. Byla založena na mnoha skutečných a otřesných událostech a některé postavy byly skutečnými lidmi, kteří skutečně existovali.

Tváří v tvář hrůzám táborového režimu SS má nyní Jacob jediný cíl – za každou cenu se vyhnout místu na obávaném transportním seznamu. Jak daleko je však ochoten zajít, aby zachránil sebe, své rodiče a nejlepšího přítele?

Napínavý příběh až do konce

5/5
Kniha je inspirativní příběh o opravdovém přátelství, odvaze a sebeobětování, který se mě hluboce dotkl. Od prvních stránek jsem se přistihla, že mi na postavách záleží; vlastně jim bylo snadné fandit právě proto, že byly tak skutečné a sympatické, nikdy se nezalekly toho, co je správné, a bojovaly za to až do konce. Realistický, důkladně prozkoumaný a výjimečně dobře napsaný román. Vřele doporučuji všem fanouškům žánru!
— Ellie Midwood, autorka několika knih
5/5
Tento příběh je skvělou směsicí postav. Postavy jsou tak reálné, že není možné poznat, které z nich jsou fiktivní. Příběh si udržel mou pozornost od první stránky. S údivem jsem zjistila, že se jedná o první román tohoto autora!!! Vynikající a doufám, že si brzy přečtu další příběh!
— Recenzentka Linda. L. Pangerl (Goodreads)
5/5
Autor provedl rozsáhlý výzkum, díky němuž se fikce stala skutečností, a přenesl tak čtenáře do tehdejší doby. Otřesné podmínky v táboře, kruté zacházení s vězni, a to jak ze strany židovských kápů či policie, tak ze strany nacistů, byly někdy až příliš emotivní a znepokojivé, ale člověk si musí uvědomit, že se to opravdu stalo v reálném životě.  Velmi dojemný příběh o přátelství v těžkých chvílích, o opravdovém skutečném přátelství, o tom, že přítel udělá cokoliv, i kdyby měl riskovat vlastní život.
— Samadhee Ismail, recenzetka Netgalley

Prolistujte si knihu

Parametry knihy

Autor:Michael Reit
Název původní knihy:Beyond the Tracks
Počet stran:344
Překladatel:Gabriela Krůzová
Barevnost:Černobílá
ISBN:978-80-909048-2-8
Vazba:Pevná
Verze:E-kniha, tištěná kniha
Formáty e-knihy:epub, mobi, pdf

Další kniha od Michaela Reita

Příběh Varšavy

Poznejte silný příběh lásky, odvahy a odolnosti tváří v tvář nepředstavitelnému zlu za druhé světové války.

O autorovi

Michael Reit píše napínavé historické romány. Jeho knihy se zaměřují na méně známé události a osoby v Evropě za druhé světové války.

Narodil se v Nizozemsku, nyní žije se svou partnerkou Esther a dcerou Bibi v krásné rakouské Vídni.