Objevte s námi kouzlo knih

0

Na konci kolejí

Více než 90% hodnocení na databázi knih

Mladý Jacob Kagan uprchne ze země a skončí v nizozemském uprchlickém táboře Westerbork. Nyní má jediný cíl — vyhnout se za každou cenu místu na obávaném seznamu transportů. Jak daleko je ochoten zajít, aby ochránil svou rodinu a přátele?

Podle příběhů skutečných lidí

Nakupte knihu s 30% slevou

Tištěná kniha

327 

Využijte 30% slevu

Ihned k odeslání

E-kniha

297 

IHNED KE STAŽENÍ
PDF, EPUB, MOBI

Čtenáři si ke knize také zakoupili

O knize

Berlín, 1938.

Německo je děsivé místo.

Když začnou při nočních nájezdech mizet lidé, mladý Jacob Kagan uprchne ze země a skončí v nizozemském uprchlickém táboře Westerbork. Nacistům se však nemůže vyhýbat moc dlouho. Poté, co Nizozemsko padne do rukou německé válečné mašinérie, se Westerbork promění v tranzitní tábor, z něhož každý týden vyjíždějí vlaky do východních koncentračních táborů.

Kniha je jednou z nejlepších knih o druhé světové válce a holocaustu, které jsem za dlouhou dobu četl. Byla založena na mnoha skutečných a otřesných událostech a některé postavy byly skutečnými lidmi, kteří skutečně existovali.

Tváří v tvář hrůzám táborového režimu SS má nyní Jacob jediný cíl – za každou cenu se vyhnout místu na obávaném transportním seznamu. Jak daleko je však ochoten zajít, aby zachránil sebe, své rodiče a nejlepšího přítele?

Napínavý příběh až do konce

5/5
Kniha je inspirativní příběh o opravdovém přátelství, odvaze a sebeobětování, který se mě hluboce dotkl. Od prvních stránek jsem se přistihla, že mi na postavách záleží; vlastně jim bylo snadné fandit právě proto, že byly tak skutečné a sympatické, nikdy se nezalekly toho, co je správné, a bojovaly za to až do konce. Realistický, důkladně prozkoumaný a výjimečně dobře napsaný román. Vřele doporučuji všem fanouškům žánru!
— Ellie Midwood, autorka několika knih
5/5
Tento příběh je skvělou směsicí postav. Postavy jsou tak reálné, že není možné poznat, které z nich jsou fiktivní. Příběh si udržel mou pozornost od první stránky. S údivem jsem zjistila, že se jedná o první román tohoto autora!!! Vynikající a doufám, že si brzy přečtu další příběh!
— Recenzentka Linda. L. Pangerl (Goodreads)
5/5
Autor provedl rozsáhlý výzkum, díky němuž se fikce stala skutečností, a přenesl tak čtenáře do tehdejší doby. Otřesné podmínky v táboře, kruté zacházení s vězni, a to jak ze strany židovských kápů či policie, tak ze strany nacistů, byly někdy až příliš emotivní a znepokojivé, ale člověk si musí uvědomit, že se to opravdu stalo v reálném životě.  Velmi dojemný příběh o přátelství v těžkých chvílích, o opravdovém skutečném přátelství, o tom, že přítel udělá cokoliv, i kdyby měl riskovat vlastní život.
— Samadhee Ismail, recenzetka Netgalley

Prolistujte si knihu

Parametry knihy

Autor:Michael Reit
Název původní knihy:Beyond the Tracks
Počet stran:344
Překladatel:Gabriela Krůzová
Barevnost:Černobílá
ISBN:978-80-909048-2-8
Vazba:Pevná
Verze:E-kniha, tištěná kniha
Formáty e-knihy:epub, mobi, pdf

Další kniha od Michaela Reita

Příběh Varšavy

Poznejte silný příběh lásky, odvahy a odolnosti tváří v tvář nepředstavitelnému zlu za druhé světové války.

O autorovi

Michael Reit píše napínavé historické romány. Jeho knihy se zaměřují na méně známé události a osoby v Evropě za druhé světové války.

Narodil se v Nizozemsku, nyní žije se svou partnerkou Esther a dcerou Bibi v krásné rakouské Vídni.